Find din lokale konsulent

Nedenfor kan søge efter din lokale konsulent. Konsulentordningen er gratis for alle med svigtende syn. Du behøver ikke at være medlem af Dansk Blindesamfund for at få hjælp fra vores konsulenter.

Vi har lokale konsulenter i hele landet, der rykker ud med kort varsel, så du hurtigt kan få støtte og rådgivning.

Nedenfor kan du finde kontaktoplysninger på din lokale konsulent.

Her vises 42 konsulenter.

Annette Winther

Konsulent
Dækker 9000 Aalborg, 9200 Aalborg SV, 9310 Vodskov, 9380 Vestberjg, 9381 Sulsted, 9382 Tylstrup, 9400 Nørresundby, 9430 Vadum, Vesthimmerland, Jammerbugt Kommune.

Arne Nowicki Pedersen

Konsulent
Dækker Greve, Solrød, Køge og Stevns kommune.

Ayan Mona Musse

Konsulent
Dækker Næstved og Vordingborg Kommune.

Beate Luise Mahs

Konsulent
Dækker Faaborg-Midtfyn, Svendborg og Langeland Kommune

Birger Juel Folkenberg Hey

Konsulent
Dækker Lyngby-Taarbæk og Rudersdal kommune og postnr. 2800 i Gladsaxe Kommune.

Birthe Carøe Knudsen

Konsulent
Dækker Fredericia og Kolding kommune.

Christian Ferdinandsen

Konsulent
Dækker Egedal, Allerød og Hillerød kommune.

Elia Johannes Kehlet Knipp

Konsulent
Dækker Holstebro, Struer og Lemvig kommune.

Esben Brunsgaard Sørensen

Konsulent
Dækker 8000 Århus C., 8200 Århus N., 8210 Århus V., 8240 Risskov, 8250 Egå, 8380 Trige, 8381 Tilst, 8471 Sabro, 8520 Lystrup, 8530 Hjortshøj og 8541 Skødstrup.

Hanne Hansen

Konsulent
Dækker Slagelse, Holbæk og Ringsted kommune.

Hanne Marie Torp

Konsulent
Dækker 7800 Skive, 7840 Højslev, 7860 Spøttrup, 7870 Roslev, 7884 Fur og Viborg kommune.

Hanne Roland Larsen

Konsulent
Dækker Odder, Silkeborg, Samsø og Skanderborg kommune.

Heidi Lindhard

Konsulent
Dækker 8220 Brabrand, 8230 Åbyhøj, 8260 Viby J., 8270 Højbjerg, 8310 Tranbjerg, 8320 Mårslet, 8630 Beder, 8340 Malling, 8355 Solbjerg, 8361 Hasselager og 8462 Harlev J.

Henning Rasch

Konsulent
Dækker Sorø, Odsherred og Kalundborg kommune.

Janne Søbrink

Konsulent
Dækker Albertslund, Brøndby, Glostrup, Høje-Taastrup, Vallensbæk og Ishøj kommune.

Jeannette Hjortlund Voer

Konsulent
Dækker Fredensborg, Helsingør og Hørsholm kommune.

Jesper Laursen

Konsulent
Dækker 9000 Aalborg, 9210 Aalborg SØ, 9220 Aalborg Ø, 9230 Svenstrup J, 9240 Nibe, 6260 Gistrup, 9270 Klarup, 9280 Storvorde, 9293 Kongerslev, 9362 Gandrup, 9370 Hals og Rebild Kommune.

Joy Heidi Nowicki Pedersen

Konsulent
Dækker postnr. 2200 København N., 2400 København NV. og 2450 København SV , Solgaven og Følager i Valby.

Karina Søndergaard Christensen

Konsulent
Dækker 5220 Odense SØ, 5240 Odense NØ, 5250 Odense SV, 5260 Odense S, 5320 Agedrup, Kerteminde, Nyborg og Ærø kommune.

Lasse Bay

Konsulent
Dækker postnr. 2750 Ballerup, 2730 Herlev og Furesø Kommune.

Lasse Steffen Larsson

Konsulent
Dækker postnr. 2791 Dragør, Tårnby, Hvidovre og Rødovre kommune.

Lene Johannsen

Konsulent
Dækker postnr. 1800-2000 Frederiksberg.

Louise Juhl Munk Olsen

Konsulent
Telefontid: mandag, onsdag og fredag mellem kl. 9-12
Dækker Herning, Ringkøbing-Skjern og Ikast-Brande kommune.

Maiken Skov Hansen

Konsulent

Maj Cecilie Eskelund

Konsulent
Dækker postnr. 1620 Vesterbro, 2500 Valby (untaget Solgaven og Følager), Skibelundvej og Spøttrupvej i 2720 Vanløse og 2900 Hellerup.

Marlene Irene Pedersen

Konsulent
Træffes bedst: mandag kl. 8-9, tirsdag 10-11 og fredag kl. 9-12
Dækker 9981 Jerup, 9982 Ålbæk, 9900 Frederikshavn, 9940 Læsø og 9990 Skagen, Hjørring kommune.

Mette Cathrine Birkebæk Strojek

Konsulent
Dækker 6300 Gråsten, 6500 Vojens, og Haderslev, Aabenraa, Sønderborg og Tønder kommune.

Mette Marie Olsen

Konsulent
Dækker 2820 Gentofte og 2860 Gladsaxe kommuner (dog ikke post nr. 2800 Lyngby i Gladsaxe).

Mohammed Alsaadi

Konsulent
Dækker postnr. 2300 København S., 2700 Brønshøj og 2720 Vanløse (untaget Katrinedalsvej og Skibelundvej i Vanløse) og København V.

Nicolai Schneider Dahl Hansen

Konsulent
Dækker Randers, Favrskov, Syddjurs og Norddjurs kommune.

Niels Kasper Hansen

Konsulent
Dækker Faxe, Lolland og Guldborgsund kommune.

Ole Sylvester Olesen

Konsulent
Telefontid: mandag, onsdag og fredag mellem kl. 10 og 13.
Dækker 7700 Thisted og Morsø kommune.

Poul Brorson

Konsulent
Dækker postnr. 1000-1499 København K, 2100 København Ø. og Ramsingsvej i 2500 Valby.

Rikke Hebsgaard

Konsulent
Dækker Varde, Fanø og Esbjerg kommune (dog ikke post nr. 6705 og 6715 i Esbjerg).

Ruth Thomsen

Konsulent
Dækker Færøerne

Søren Bruun Nielsen

Konsulent
Dækker Frederikssund, Halsnæs og Gribskov kommune.

Søren Uhrenholt

Konsulent
Træffes bedst hverdage mellem 9 og 13.
Dækker 9300 Sæby, 9320 Hjallerup, 9330 Dronninglund, 9340 Aså, 9352 Dybvad, 9700 Brønderslev, 9740 Jerslev J., 9750 Østervrå.

Søren Uhrenholt

Konsulent
Træffes bedst hverdage mellem 9 og 13.
Dækker Mariagerfjord Kommune.

Tanja Vegeberg Sørensen

Konsulent
Dækker Horsens, Hedensted og Vejle kommune.

Tina Jellesen Nielsen

Konsulent
Dækker 5000 Odense C., 5200 Odense V., 5210 Odense NV., 5230 Odense M., 5270 Odense N. 5491 Blommenslyst og Middelfart, Assens og Nordfyn Kommune.

Tiny Van der Arend

Konsulent
Dækker 6705 Esbjerg Ø, 6715 Esbjerg N, Billund og Vejen Kommune..

Tove Vang

Konsulent
Dækker Roskilde og Lejre Kommune.