Adressebog for DBS Storkøbenhavn Syd

DBS Storkøbenhavn Syd

Bente Weinreich

Kredsformand

Eric Finn Broberg

Kredsnæstformand

Jannie Poula Hammershøi

Kredskasserer
Reg.nr 1551 Konto: 0001431374

Janne Søbrink

Konsulent
Dækker Albertslund, Brøndby, Glostrup, Høje-Taastrup, Vallensbæk og Ishøj kommune.

Lasse Steffen Larsson

Konsulent
Dækker postnr. 2791 Dragør, Tårnby, Hvidovre og Rødovre kommune.

Bente Weinreich

Kredsredaktør
Medlemsbladet

Eric Finn Broberg

Kørselsleder

Blinde & Svagsynedes idrætsforening

Kasserer: Anja Christensen
Tlf. 71 72 03 69
E-mail anjachristensen1992@gmail.com.

Gustav Koch Rasmussen

Formand

Brøndby Kommunes Lydavis

Kontakt Brøndbyøster Bibliotek Kernen
Brøndbyøster Boulevard 22
2605 Brøndby
Tlf.nr. 43 28 20 00
Tlf.nr. 43 28 20 34

DBSU Region Øst

Nina Skovgaard Schneidermann

Kasserer

Danske Handicaporganisationer Albertslund

Eric Finn Broberg

DH repræsentant

Danske Handicaporganisationer Hvidovre

Bente Weinreich

DH repræsentant

Danske Handicaporganisationer Høje-Taastrup

Jeff Robin Nielsen

DH repræsentant

Danske Handicaporganisationer Ishøj

Helene Bendiksen

DH repræsentant

Danske Handicaporganisationer Rødovre

Eva Margrethe Graversen

DH repræsentant

Danske Handicaporganisationer Tårnby

Lars-Peter Brogaard Nielsen

DH repræsentant

Danske Handicaporganisationer Vallensbæk

Frank Hansen

DH repræsentant

Det kommunale handicapråd Albertslund

Eric Finn Broberg

medlem

Det kommunale handicapråd Hvidovre

Bente Weinreich

medlem

Det kommunale handicapråd Høje-Taastrup

Jeff Robin Nielsen

medlem

Det kommunale handicapråd Ishøj

Helene Bendiksen

medlem

Det kommunale handicapråd Rødovre

Eva Margrethe Graversen

medlem

Det kommunale handicapråd Tårnby

Lars-Peter Brogaard Nielsen

medlem

Det kommunale handicapråd Vallensbæk

Frank Hansen

medlem

Dragør Kommunes Lydavis

Kontakt Dragør Bibliotek
Tove Spotoft
Vestgrønningen 18-20
2791 Dragør
Tlf. 32 53 41 11
E-mail: bibliotek@dragoer.dk

Eftermiddagsklubben i Rødovre

Mandag eftermiddag i Foreningshuset, Højnæsvej 63A, 2610 Rødovre.
Klubben holder åbent kl. 14.00-16.30.

Eric Finn Broberg

Klubleder

Eva Margrethe Graversen

Klubleder

Glostrup Lydavis

Kontakt: Glostrup Bibliotek
Att.: Charlotte Rasmussen
Kildevældets Allé 5
2600 Glostrup
Tlf. 43 23 68 20
E-mail: cr@glostrupbib.dk

Hvidovre Lydavis

Kontakt: Anne Mette Henriksen
Hvidovrevej 280
2650 Hvidovre
Tlf. 36 39 20 22
E-mail: amt@hvidovre.dk
Træffes hverdage ml. kl. 8.00-8.30 samt 12.00-14.00

Høje-Taastrup Kommunes Lydavis

Kontakt Wanda Mortensen
Selsmosevej 2
2630 Taastrup
Tlf. 43 35 20 00
E-mail: bib@htk.dk

Ishøj Lydavis

Kontakt: Ishøj Kommune
Kommunikationsafdelingen
Ishøj Rådhus
Store Torv 20
2635 Ishøj
Tlf. 43 57 62 00
E-mail: lydavis@ishoj.dk

Klub 7 i Rødovre

Højnæsvej 63, 2610 Rødovre
Mandage kl. 19-21.30.

Anne Dyrehauge Junker

Klubleder

Frank Hansen

Klubleder

Lars Petersen

Klubleder

Lilian Krogh

Klubleder

Klubben Mandag i Rødovre

Klubben holder åbent mandag eftermiddage kl. 14-16.30 i Foreningshuset, Højnæsvej 63A, 2610 Rødovre.

Eric Finn Broberg

Klubleder

Eva Margrethe Graversen

Klubleder

Rødovre Kommunes Lydavis

Kontakt: Mona Hansen
Rødovre Parkvej 140
2610 Rødovre
Tlf. 36 70 20 00
Mail: bibliotekar@rk.dk

Show Down-klubben i København

Dennis Klovborg Rasmussen

Kasserer

Show Down-klubben, Taastrup

Martin Wali Egelund Olsen

Formand

Taastrup & omegnens Tandemklub

Vores adresse er i DH-huset, Blekinge Boulevard 2, 2630 Taastrup, hvor vi har fået lov til at placere cyklerne i cykelskuret.

Thorsten Bech Jensen

Formand

Maibritt Søgaard

Kasserer

Tirsdagsklubben i Kastrup

Skeldgårdskirken, Ugandavej 111, 2770 Kastrup.
Tirsdag fra kl. 13.30-16.00

Lars-Peter Brogaard Nielsen

Klubleder

Preben Zenth

Klubleder

Tårnby Kommunes Lydavis

Kontakt: Maria Bache
Tårnby Bibliotek
Kamillevej 10
2770 Kastrup
Tlf. 32 46 05 00
Mail: lml.hb.uk@taarnby.dk